Vishay/Dale TNPU06031K80BZEN00
TNPU06031K80BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K80BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K80BZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K80BZEN00
QUANTITY
TNPU06031K80BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K80BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K80BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K80BZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K80BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K80BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K80BZEN00
TRIAC SENS GATE 400V 6A TO220 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BINAR COUNT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf