Vishay/Dale TNPU06031K87AZEN00
TNPU06031K87AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K87AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K87AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K87AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K87AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K87AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K87AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K87AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K87AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K87AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K87AZEN00
MOSFET N-CH 20V 1.3A SOT563F datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 24V LED AMBER datasheet.pdf