Vishay/Dale TNPU060322K1AZEN00
TNPU060322K1AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060322K1AZEN00
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060322K1AZEN00.pdf
Availability of TNPU060322K1AZEN00
QUANTITY
TNPU060322K1AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060322K1AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060322K1AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060322K1AZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU060322K1AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060322K1AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060322K1AZEN00
BEZEL LOPRO 3.6" W/RED LENS datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE AB VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 16A 125V datasheet.pdf
HV BCM BUS CONVERT 11V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 1/2" datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf