Vishay/Dale TNPU060326K7AZEN00
TNPU060326K7AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060326K7AZEN00
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060326K7AZEN00.pdf
Availability of TNPU060326K7AZEN00
QUANTITY
TNPU060326K7AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060326K7AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060326K7AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060326K7AZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU060326K7AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060326K7AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060326K7AZEN00
Connector Receptacle 5 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC BILATERAL SWITCH QUAD 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
FUSE 1100A 690V 3FKE/115 AR UC datasheet.pdf
IC PLL CLOCK GEN LP 32LFCSP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 2A SYNC 16QFN datasheet.pdf
VIDEO PBAY NON-TERM datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 150 OHM 12W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf