Vishay/Dale TNPU0603287RBZEN00
TNPU0603287RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603287RBZEN00
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603287RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603287RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603287RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603287RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603287RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603287RBZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU0603287RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603287RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603287RBZEN00
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PARALLEL LP 28-SSOP datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .340" .075"L datasheet.pdf
SENS PROX M8 1.5MM NPN-NO SHLD datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A TIN GRY datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
T-COUPLE TYPE K L=35CM ENCL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 8A 72VAC 2SMD datasheet.pdf