Vishay/Dale TNPU06032K15AZEN00
TNPU06032K15AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06032K15AZEN00
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06032K15AZEN00.pdf
Availability of TNPU06032K15AZEN00
QUANTITY
TNPU06032K15AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06032K15AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06032K15AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06032K15AZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU06032K15AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06032K15AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06032K15AZEN00
CONN CARDEDGE 20POS .100 X .200 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 6V datasheet.pdf
IC PFC CTRL AVERAGE CURR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 40HTSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214BA datasheet.pdf
TERMINAL MALE GOLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
24-bit, 192kHz Stereo CODEC IC datasheet.pdf