Vishay/Dale TNPU06032K80BZEN00
TNPU06032K80BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06032K80BZEN00
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06032K80BZEN00.pdf
Availability of TNPU06032K80BZEN00
QUANTITY
TNPU06032K80BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06032K80BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06032K80BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06032K80BZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU06032K80BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06032K80BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06032K80BZEN00
TRANS PNP 300V 0.5A SOT-223 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 43UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 20" 9S FIN datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS 1CH 40LFCSP datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 6 IN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf