Vishay/Dale TNPU060330K9AZEN00
TNPU060330K9AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060330K9AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060330K9AZEN00.pdf
Availability of TNPU060330K9AZEN00
QUANTITY
TNPU060330K9AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060330K9AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060330K9AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060330K9AZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU060330K9AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060330K9AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060330K9AZEN00
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V TO-92 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5MM 5-24VDC PNP datasheet.pdf
2" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf