Vishay/Dale TNPU060335K7AZEN00
TNPU060335K7AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060335K7AZEN00
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060335K7AZEN00.pdf
Availability of TNPU060335K7AZEN00
QUANTITY
TNPU060335K7AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060335K7AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060335K7AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060335K7AZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU060335K7AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060335K7AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060335K7AZEN00
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 500MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
MINI LATCH HSG .150CC SG datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.31A 91 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 100CABGA datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf