Vishay/Dale TNPU0603365RBZEN00
TNPU0603365RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603365RBZEN00
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603365RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603365RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603365RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603365RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603365RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603365RBZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU0603365RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603365RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603365RBZEN00
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
HAND TOOL datasheet.pdf
TRANSMITTER 1 COIL 2 LAYER 24UH datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf