Vishay/Dale TNPU060338K3AZEN00
TNPU060338K3AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060338K3AZEN00
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060338K3AZEN00.pdf
Availability of TNPU060338K3AZEN00
QUANTITY
TNPU060338K3AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060338K3AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060338K3AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060338K3AZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU060338K3AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060338K3AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060338K3AZEN00
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf