Vishay/Dale TNPU0603392RBZEN00
TNPU0603392RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603392RBZEN00
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603392RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603392RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603392RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603392RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603392RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603392RBZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU0603392RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603392RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603392RBZEN00
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG GREEN SHLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 1POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN 5MM TERMINAL BLOCK 2POS datasheet.pdf