Vishay/Dale TNPU06033K24AZEN00
TNPU06033K24AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06033K24AZEN00
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06033K24AZEN00.pdf
Availability of TNPU06033K24AZEN00
QUANTITY
TNPU06033K24AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06033K24AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06033K24AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06033K24AZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU06033K24AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06033K24AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06033K24AZEN00
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO215AA datasheet.pdf
PANEL MNT FOR SGL/DBL POLE GRAY datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 18-22AWG datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 3A 97-103 A/T datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP 20A 38QFN datasheet.pdf