Vishay/Dale TNPU06033K40BZEN00
TNPU06033K40BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06033K40BZEN00
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06033K40BZEN00.pdf
Availability of TNPU06033K40BZEN00
QUANTITY
TNPU06033K40BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06033K40BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06033K40BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06033K40BZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU06033K40BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06033K40BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06033K40BZEN00
TERM BLOCK HDR 20POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
AUDIO SOCKET 6.3MM 3P PCB datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 110A SP3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
HD-I 5EMPO080F130F BENCH/LM datasheet.pdf
IMPACT 4X14 85OHM GR OPEN BP datasheet.pdf