Vishay/Dale TNPU06033K65AZEN00
TNPU06033K65AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06033K65AZEN00
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06033K65AZEN00.pdf
Availability of TNPU06033K65AZEN00
QUANTITY
TNPU06033K65AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06033K65AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06033K65AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06033K65AZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU06033K65AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06033K65AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06033K65AZEN00
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TRANS PNP 35V 0.05A MINI-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL R-R 20-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 25UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28.7K OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf