Vishay/Dale TNPU06033K90BZEN00
TNPU06033K90BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06033K90BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06033K90BZEN00.pdf
Availability of TNPU06033K90BZEN00
QUANTITY
TNPU06033K90BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06033K90BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06033K90BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06033K90BZEN00
Related LinksTNPU06033, TNPU06033K90BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06033K90BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06033K90BZEN00
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
KIT ICE POD FOR CY8C20X34 QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SNT6A datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
LWL GEH ,ASSY 2P,SW datasheet.pdf
TVS DIODE 440VWM 713VC SMB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
TERMINAL MARKER ESO 5 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf