Vishay/Dale TNPU060343K0BZEN00
TNPU060343K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060343K0BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060343K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU060343K0BZEN00
QUANTITY
TNPU060343K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060343K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060343K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060343K0BZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU060343K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060343K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060343K0BZEN00
IC DEL LN 256TAP 63.75NS 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 160W SOT1121B datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 10.3A PWRDI3333 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf