Vishay/Dale TNPU0603464RBZEN00
TNPU0603464RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603464RBZEN00
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603464RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603464RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603464RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603464RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603464RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603464RBZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU0603464RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603464RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603464RBZEN00
IDC CABLE - MSD10K/MC10M/MCF10K datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO220CP-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
MICRO 31C S 18" WHT JACKS NI datasheet.pdf