Vishay/Dale TNPU06034K12AZEN00
TNPU06034K12AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06034K12AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06034K12AZEN00.pdf
Availability of TNPU06034K12AZEN00
QUANTITY
TNPU06034K12AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06034K12AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06034K12AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06034K12AZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU06034K12AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06034K12AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06034K12AZEN00
IC EEPROM 256KBIT 20MHZ 8LAP datasheet.pdf
HEAT SINK 17MM X 17MM X 14.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADXL375 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 0606 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 600V 8A DPAK datasheet.pdf