Vishay/Dale TNPU060351K0AZEN00
TNPU060351K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060351K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 51K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060351K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060351K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060351K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060351K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060351K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060351K0AZEN00
Related LinksTNPU06035, TNPU060351K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060351K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060351K0AZEN00
MODULE PWR ENTRY DL FUSE 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 72V 2.50A RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 10 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
RES 69.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10.1 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf