Vishay/Dale TNPU060354K9AZEN00
TNPU060354K9AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060354K9AZEN00
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060354K9AZEN00.pdf
Availability of TNPU060354K9AZEN00
QUANTITY
TNPU060354K9AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060354K9AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060354K9AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060354K9AZEN00
Related LinksTNPU06035, TNPU060354K9AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060354K9AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060354K9AZEN00
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
IC ADC SMPL 14BIT 6MSPS 36-SSOP datasheet.pdf
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC NETWORKING SYSTEM CLK 20-SSOP datasheet.pdf
RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 4GHZ MICRO-P datasheet.pdf