Vishay/Dale TNPU06035K11BZEN00
TNPU06035K11BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06035K11BZEN00
Brief Description
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06035K11BZEN00.pdf
Availability of TNPU06035K11BZEN00
QUANTITY
TNPU06035K11BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06035K11BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06035K11BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06035K11BZEN00
Related LinksTNPU06035, TNPU06035K11BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06035K11BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06035K11BZEN00
RES SMD 348 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SEALING BOOT HALF TOGGLE NICKEL datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
HOOK WHITE 1" X 50YD X 0.11" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
5058 W/4 505SS-2 2BL 3POS datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0022UF RADIAL datasheet.pdf