Vishay/Dale TNPU0603619RBZEN00
TNPU0603619RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603619RBZEN00
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603619RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603619RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603619RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603619RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603619RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603619RBZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU0603619RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603619RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603619RBZEN00
PHOTOTRANSISTOR NPN 935NM YOKE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 5% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 700MA 780 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
500 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
LED XLAMP XP-L 2850K WHITE SMD datasheet.pdf
LENS 1POS 13.9MM SQ 8.86MM H CLR datasheet.pdf