Vishay/Dale TNPU0603620RBZEN00
TNPU0603620RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603620RBZEN00
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603620RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603620RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603620RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603620RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603620RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603620RBZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU0603620RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603620RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603620RBZEN00
JUMPER-H2730TR/C2040A/H2730TR 4" datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX HEADER 2.54MM MALE STR 16POS datasheet.pdf
MTP05 Program Kit datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
VHDM 8R DC STKR 25 COL 18MM 50AU datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf