Vishay/Dale TNPU06036K34BZEN00
TNPU06036K34BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06036K34BZEN00
Brief Description
RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06036K34BZEN00.pdf
Availability of TNPU06036K34BZEN00
QUANTITY
TNPU06036K34BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06036K34BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06036K34BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06036K34BZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU06036K34BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06036K34BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06036K34BZEN00
RES SMD 15.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 18POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 0.118 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
GT-01R SMALL TOUCH SCREEN GREY datasheet.pdf
Connector Receptacle 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 5.5-25PF 25V SMD datasheet.pdf