Vishay/Dale TNPU060378K7AZEN00
TNPU060378K7AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060378K7AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060378K7AZEN00.pdf
Availability of TNPU060378K7AZEN00
QUANTITY
TNPU060378K7AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060378K7AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060378K7AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060378K7AZEN00
Related LinksTNPU06037, TNPU060378K7AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060378K7AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060378K7AZEN00
IC FPGA 113 I/O 144HQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A TO252-3 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 24V 5V +/-15V 200W datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf