Vishay/Dale TNPU0603806RBZEN00
TNPU0603806RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603806RBZEN00
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603806RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603806RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603806RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603806RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603806RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603806RBZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU0603806RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603806RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603806RBZEN00
SWITCH 9 POS DIP RECESSED UNSLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 62POS PANEL MT datasheet.pdf
GDT 600V 40KA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 3.3V 1.8V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
TRANS 3000V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RING TONGUE WITH INSULATION SUPP datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.5% 3/4W 2010 datasheet.pdf