Vishay/Dale TNPU0603825RBZEN00
TNPU0603825RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603825RBZEN00
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603825RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603825RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603825RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603825RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603825RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603825RBZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU0603825RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603825RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603825RBZEN00
RES SMD 26.1 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH DIP UNSEALED 9POS SMD datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 5V 0.2A 12SOP datasheet.pdf
CONN INV HEADER 2-FB 150POS 5ROW datasheet.pdf
MCX VERTICAL MALE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX2 5A datasheet.pdf
SENSOR PRES 60PSI DIFF 5V SMT datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
VERT CARD CONN SNGL 0.100" datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 160PO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf