Vishay/Dale TNPU0603845RBZEN00
TNPU0603845RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603845RBZEN00
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603845RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603845RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603845RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603845RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603845RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603845RBZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU0603845RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603845RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603845RBZEN00
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMA datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf