Vishay/Dale TNPU060386K6AZEN00
TNPU060386K6AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060386K6AZEN00
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060386K6AZEN00.pdf
Availability of TNPU060386K6AZEN00
QUANTITY
TNPU060386K6AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060386K6AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060386K6AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060386K6AZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU060386K6AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060386K6AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060386K6AZEN00
CONN SPRING 41POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 2CH PWRSO16 datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 1158FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf