Vishay/Dale TNPU06038K45AZEN00
TNPU06038K45AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06038K45AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06038K45AZEN00.pdf
Availability of TNPU06038K45AZEN00
QUANTITY
TNPU06038K45AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06038K45AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06038K45AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06038K45AZEN00
Related LinksTNPU06038, TNPU06038K45AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06038K45AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06038K45AZEN00
TRIMMER 2K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONV AC/DC 25W 9V 2.5A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 237MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 150 NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
EVAL MOD TPS22953 LOAD SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf