Vishay/Dale TNPU06039K09AZEN00
TNPU06039K09AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06039K09AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06039K09AZEN00.pdf
Availability of TNPU06039K09AZEN00
QUANTITY
TNPU06039K09AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06039K09AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06039K09AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06039K09AZEN00
Related LinksTNPU06039, TNPU06039K09AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06039K09AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06039K09AZEN00
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 300VAC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
DIODE SILICON 1.2KV 5A TO252 datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAVYCON datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
INDUCTOR, BEAD, 13.5X13MM 320NH, datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
Low Cost, 80 MHz FastFET ⑩ Op Amps IC datasheet.pdf