Vishay/Dale TNPU080510K0AZEN00
TNPU080510K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080510K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080510K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU080510K0AZEN00
QUANTITY
TNPU080510K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080510K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080510K0AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1
SeriesTNPU
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080510K0AZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080510K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080510K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080510K0AZEN00
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 23POS datasheet.pdf
ITNA PULSE TRANSFORMER THT 0.17A datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A QC datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf