Vishay/Dale TNPU080511K0BZEN00
TNPU080511K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080511K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080511K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU080511K0BZEN00
QUANTITY
TNPU080511K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080511K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080511K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080511K0BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080511K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080511K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080511K0BZEN00
DIODE ARRAY GP 200V 6.5A TO220AB datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.7V SNT-4A datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
3300UF 450V 76X105MM 85C 2000H datasheet.pdf