Vishay/Dale TNPU0805130RAZEN00
TNPU0805130RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805130RAZEN00
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805130RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805130RAZEN00
QUANTITY
TNPU0805130RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805130RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805130RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805130RAZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805130RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805130RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805130RAZEN00
POT 2.5K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 32POS R/A datasheet.pdf
TWEEZER POINT BLUNT RND 6.30" datasheet.pdf
RES SMD 52.3OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC24B/AE24M/AKC24B datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
VARISTOR 643V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf