Vishay/Dale TNPU0805133KBZEN00
TNPU0805133KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805133KBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805133KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805133KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805133KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805133KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805133KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805133KBZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805133KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805133KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805133KBZEN00
IC MCU 8BIT 16KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 15POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 25A SCREW 125V datasheet.pdf
RES 0.154 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
OCEAN END FEED APPLICATOR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf