Vishay/Dale TNPU0805169KAZEN00
TNPU0805169KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805169KAZEN00
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805169KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805169KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805169KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805169KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805169KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805169KAZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805169KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805169KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805169KAZEN00
TVS DIODE 270VWM TO220 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 115 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf