Vishay/Dale TNPU080517K8BZEN00
TNPU080517K8BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080517K8BZEN00
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080517K8BZEN00.pdf
Availability of TNPU080517K8BZEN00
QUANTITY
TNPU080517K8BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080517K8BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080517K8BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080517K8BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080517K8BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080517K8BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080517K8BZEN00
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
EDGECARD 132POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 40W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
FLAT HEATPIPE 60W 3X8X150MM datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
3,3UF 350V 8X11,5 datasheet.pdf