Vishay/Dale TNPU0805200KAZEN00
TNPU0805200KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805200KAZEN00
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805200KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805200KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805200KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805200KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805200KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805200KAZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805200KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805200KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805200KAZEN00
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf