Vishay/Dale TNPU0805205KAZEN00
TNPU0805205KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805205KAZEN00
Brief Description
RES SMD 205K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805205KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805205KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805205KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805205KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805205KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805205KAZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805205KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805205KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805205KAZEN00
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MOD/DEMOD HI DYN RNG 36-TQFN datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL SPDT 10UTQFN datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RCVR OPT HI PERFORMANCE 1MBD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP MICA 6200PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.1A 600 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 8SIP datasheet.pdf