Vishay/Dale TNPU0805221RBZEN00
TNPU0805221RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805221RBZEN00
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805221RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805221RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805221RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805221RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805221RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805221RBZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805221RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805221RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805221RBZEN00
LABEL S LAM DM TED WHT 1.18X.37" datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.460" UNIV datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 36V 5A datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
LED COB WHT 3000K 3STEP 80CRI datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf