Vishay/Dale TNPU0805226KAZEN00
TNPU0805226KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805226KAZEN00
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805226KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805226KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805226KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805226KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805226KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805226KAZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805226KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805226KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805226KAZEN00
MOSFET N-CH 200V 16A D2PAK datasheet.pdf