Vishay/Dale TNPU0805226RBZEN00
TNPU0805226RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805226RBZEN00
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805226RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805226RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805226RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805226RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805226RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805226RBZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805226RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805226RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805226RBZEN00
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
IC RECEIVER/DRVR DIFF ECL 8-DFN datasheet.pdf
USB MICRO DRIVE 2GB U3 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=250FT datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 200MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
UMMQ-0500-0250-B datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf