Vishay/Dale TNPU0805243KAZEN00
TNPU0805243KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805243KAZEN00
Brief Description
RES SMD 243K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805243KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805243KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805243KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805243KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805243KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805243KAZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805243KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805243KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805243KAZEN00
FUSE GLASS 8A 250VAC 8AG datasheet.pdf
TERM 600MCM #1/2 AMPOWER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 50POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf