Vishay/Dale TNPU0805267KAZEN00
TNPU0805267KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805267KAZEN00
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805267KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805267KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805267KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805267KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805267KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805267KAZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805267KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805267KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805267KAZEN00
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT BLANK PANEL 19" 1U 2U 4U 8U datasheet.pdf
BOARD DEV VIRTEX 4 FF1148 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET 0.188" RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 130PO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf