Vishay/Dale TNPU0805270KBZEN00
TNPU0805270KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805270KBZEN00
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805270KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805270KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805270KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805270KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805270KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805270KBZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805270KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805270KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805270KBZEN00
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MODULE FLKM 16/ZFKDS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 2C SHLD 600V datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
HDR ASSY VERT DBL ROW datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILIC .75 10CM RD datasheet.pdf