Vishay/Dale TNPU0805274KBZEN00
TNPU0805274KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805274KBZEN00
Brief Description
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805274KBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805274KBZEN00
QUANTITY
TNPU0805274KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805274KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805274KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805274KBZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU0805274KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805274KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805274KBZEN00
IDC CABLE - CKR14S/AE14G/CKR14S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SOCKET CONTACT FOR MSTBC PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf