Vishay/Dale TNPU080528K0BZEN00
TNPU080528K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080528K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080528K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU080528K0BZEN00
QUANTITY
TNPU080528K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080528K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080528K0BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080528K0BZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU080528K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080528K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080528K0BZEN00
ACTUATOR STNDRD STRGHT LD SUFFIX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 20A TO-247AC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL R-R VOUT 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf