Vishay/Dale TNPU08052K21BZEN00
TNPU08052K21BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08052K21BZEN00
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08052K21BZEN00.pdf
Availability of TNPU08052K21BZEN00
QUANTITY
TNPU08052K21BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08052K21BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08052K21BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08052K21BZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU08052K21BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08052K21BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08052K21BZEN00
MOSFET N-CH 600V 11A TO-220F datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 520MA 520 MOHM TH datasheet.pdf
CONN FEMALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf