Vishay/Dale TNPU080530K0AZEN00
TNPU080530K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080530K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080530K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU080530K0AZEN00
QUANTITY
TNPU080530K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080530K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080530K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080530K0AZEN00
Related LinksTNPU08053, TNPU080530K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080530K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080530K0AZEN00
IC CPLD 128MC 15NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 6POS TIN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
TRANS PNP 160V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf